تازه های نشر زن و خانواده

مرغ غریب عشق

«مرغ غریب عشق» تازه ‌ترین اثر نصرالله قادری با محوریت زندگی شهید مهدی شاه آبادی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

در این کتاب تمام روایت ‌ها از زبان خود شهید در یک بیداری که به خواب رفته و از جزیره مجنون و در لحظه شهادت شروع و تا تولد بیان می‌ شود. در واقع تمام لحظات زندگی، عشقی که شهید به «یوما»، مادر خود دارد، ازدواج، درس و … را در بر می‌ گیرد. همه موارد بر اساس و بنیان تصویر پیش رفته و قابلیت ساخت فیلم را نیز دارد.

به گفته نویسنده کتاب «مرغ غریب عشق» نوع خاصی از رمان را ارائه می ‌کند. در این رمان عکس، دستخط، تصاویر، اسناد و … به چشم می‌ خورد. این نوع از رمان شکل جدید است که در دهه اخیر در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

در واقع این سبک از رمان برای بیان زندگی اندیشمندان، بهترین قالب محسوب می‌ شود.

قادری برای نوشتن این کتاب از منابعی، چون کتاب‌ های درسی شهید، سخنرانی ‌ها، کتاب ‌های چاپ شده در خصوص شهید و همچنین 2 هزار صفحه مصاحبه با دوستان، آشنایان و نزدیکان شهید استفاده کرده است.

شهید آیت الله مهدی شاه آبادی از فعالان و مبارزان سیاسی پیش از انقلاب بود که برخی دروس حوزوی را در محضر امام خمینی (ره) فرا گرفت و بار‌ها در زمات طاغوت زندانی شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگی از مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت؛ اما در عین حضور فعالانه و پرشور در خانه ملت، همواره از هر فرصتی برای حضور در جبهه ‌ها و روحیه دادن به رزمندگان استفاده می ‌کرد. شاه آبادی سرانجام در ششم اردیبهشت سال 1362 در جزیره مجنون به شهادت رسید.

گفتنی است «تنهاترین عاشق، عاشق‌ ترین تنها»، «حدیث آصف»، «شهد شوکران»، «امشب باید بمیریم» و «ناله ‌های عاشق» از دیگر آثار انتشار یافته این نویسنده و کارگردان تئاتر است.

اين كتاب توسط انتشارات سروش به چاپ رسيده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *