حوزه های علمیه شیعی، میراث دار جاوید معارف و علوم آل الله، پاسداران حریم و کیان شریعت و عقاید اسلامی، حصن حصین ارزش های والای انسانی و مروج معارف انسان ساز و روح بخش اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله» بوده و هستند. ماندگاری و حفظ و حراست از دسترنج تربیت یافتگان حوزه مقدسه علمیه، یعنی عالمان دین باور و فقیهان دانشمند و اصحاب اهل قلم و نظر در قالب کتاب، رساله، مجله، فیلم و سایر ابزارهای نوبت مسیر است.
“مرکز نشر هاجر” (وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران) افتخار دارد در جهت تحقق اهداف و رسالت عظیم حوزه های علمیه، یعنی گسترش فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله» و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با بهره گیری از ابزارها و راهکارهای نوین و مناسب نسبت به چاپ و نشر کتب علمی و پژوهشی، اعم از کتب درسی و لوح های فشرده مورد نیاز مدارس علمیه خواهران سراسر کشور، گام های مفید و مؤثری برداشته و خود را برای تحقق اهداف والاتر و آینده ای درخشان آماده می کند.
فروشگاه مرکز نشر هاجر در شهر قم، خیابان معلم، مجتمع ناشران، طبقه اول، واحد 114 واقع گردیده و مخاطبان می توانند با مراجعه به فروشگاه، آثار مورد نظر خود را به صورت حضوری نیز خریداری نمایند.