اخبار, زن و خانواده

امام جمعه اصفهان: رشته‌های تخصصی ویژه زنان در دانشگاه‌ها ایجاد شود

امام جمعه اصفهان گفت: رشته‌های تخصصی ویژه زنان در دانشگاه‌ها ایجاد شود تا زنان مجبور نباشند برای مسائل خاص خود به متخصصین و پزشکان مرد مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر ،آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ظهر دوشنبه در آئین اختتامیه سومین جشنواره دستاوردها و توانمندی‌های دانشجویان دانشگاه پیام نور با بیان اینکه استعدادها باید دیده شود افزود: صرف درس خواندن دانشجو کافی نیست و خوشحال هستم که دانشجویان چنین آثار فاخری را ارائه کردند اما باید به مرور کارهای بزرگ‌تری را انجام دهند.

وی با بیان اینکه ما در دانشگاه‌ها با حذف نمره و امتحان کار اشتباهی می‌کنیم افزود: همه انسان‌ها با استعداد نیستند و گاهی دانشگاه جمعیت دانشجوی زیادی دارد اما ما استعداد کافی نداریم.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: دانشگاه باید کسانی را قبول کند که از ابتدا جز افراد ممتاز هستند و بعد امتحاناتی برگزار کنند که افراد مستعد وارد دانشگاه شوند نه اینکه جمعیت زیادی وارد دانشگاه شوند و افراد کمی بتوانند موفق از دانشگاه خارج شوند.

وی افزود: انسان‌ها را باید برای دانشگاه انتخاب کنیم که بدانیم می‌توانند مهندس و دکتر خوبی برای جامعه شوند امیدواریم دانشگاه پیام نور افراد مستعد را انتخاب کند

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه برای یک جامعه همه استعدادها و مهارت‌ها لازم است، افزود: ما فقط دکتر و مهندس نمی‌خواهیم و مهارت‌هایی هستند که نیازی به ورود به دانشگاه ندارند و همین مهارت‌ها اگر وجود نداشته باشد جامعه فلج می‌شود بر این اساس نباید همه هدف خود را معطوف به دانشگاهی کردن کل جامعه کرد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد رشته‌های تخصصی برای بانوان عنوان کرد: باید دانشگاه خانم‌های متخصص را در حوزه زنان پرورش دهد تا زنان مجبور نباشند برای مسائل خاص خود به متخصصین و پزشکان مرد مراجعه کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اصل اسلام بر علم آموزی است تأکید کرد: هیچ‌کس با علم آموزی مخالف نیست ولی باید علمی را بیاموزیم که مورد نیاز جامعه باشد.

وی با اشاره به سرآمد بودن اصفهان در عرصه‌ی هنر، علم، جهاد و شهادت ابراز کرد: اصفهان جلودار علم آموزی و مهارت افزایی بوده و برگزاری این جشنواره در اصفهان نیز مایه مباهات است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه ما باید رشد معنوی و فنی را با هم توأم کنیم تصریح کرد: دانشگاه پیام نور نسبت به خیلی‌ها در این زمینه جلوتر است

وی با اشاره به اینکه انتخابات یک واجب اجتماعی است تصریح کرد: روزه و نماز از واجبات فردی است اما انتخابات واجب اجتماعی بزرگ است که امنیت، سلامت و پیشرفت جامعه به آن وابسته است.

خطیب جمعه اصفهان با اشاره به اینکه دشمنان ما اگر ببینند مملکتی ضعیف است به آن زور می‌گویند تأکید کرد: اگر در انتخابات مشارکت پایین باشد دشمنان به کشور ما طمع می‌کنند و می‌گویند مردم این حکومت را نمی‌خواهند.

وی تصریح کرد: در جنگ اخیر اسرائیل و غزه، بایدن به نتانیاهو پیام داد که مراقب باش دامنه جنگ تو به ایران کشیده نشود این یعنی دشمن قدرت سخت جمهوری اسلامی را درک کرده و ما نباید با مشارکت پایین این قدرت را تضعیف کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *