تازه های نشر زن و خانواده

سیره تربیتی پیامبران – دفتر دوم: حضرت ادریس علیه السلام

نویسنده این کتاب محمدرضا عابدینی است.

انبیاء در اوج نقطه کمالی شان، هر کدام ظهوری از ظهورات انسان کامل محمدی (ص) بوده و همه آنها با هم در اوج کمالاتشان انگشت اشاره و آیه ای برای شناخت خداوند متعال و جلوه تمام و خلیفه مطلق او می باشند.

یکی از انبیا بزرگ الهی حضرت ادریس(ع) است که ایشان از جمله پیامبرانی است که خدا او را موکل آسمان چهارم قرار داد و نظام باطنی عالم توسط ایشان عبور داده می ‌شود. سالکان برای سلوک خود باید به ایشان متوسل شوند و آن حضرت از سوی خدای سبحان به مدال رفع مفتخر شده است.

حضرت ادریس(ع) مرگ خود خواسته داشته و ملک الموت مشتاق همنشینی با ایشان بوده. مسجد سهله به بیت العباده آن حضرت مشهور است. از ایشان کتاب و کلمات قصار و صحیفه باقی مانده است.

این کتاب توسط دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است.

موارد ذکر شده فقط بخشی از کمالات حضرت ادریس (ع) است که در کتاب “حضرت ادریس علیه السلام” به قلم زیبا و شیوای آیت الله محمدرضا عابدینی شرح و بسط داده شده است. در فصل سوم به بعد صحیفه و کتاب ینبوع الحیاة که منسوب به ایشان است عینا آمده است.
این اثر خروجی سلسله مباحثی است که ایشان در برنامه پر مخاطب سمت خدا با موضوع سیره تربیتی پیامبران ایراد فرموده بودند که به صورت کتاب تدوین شده است.

این کتاب در 268 صفحه به چاپ رسیده است.

این کتاب دومین دفتر از این مجموعه است که به تازگی توسط نشر معارف به چاپ رسیده است و تاکنون دفتر سوم (حضرت نوح علیه السلام)، دفتر چهارم (حضرت هود علیه السلام)، دفتر پنجم (حضرت صالح علیه السلام) و دفتر ششم (حضرت ابراهیم علیه السلام) از این مجموعه به چاپ رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *