تازه های نشر زن و خانواده

آلمان|تولد سالانه ۱۰۰۰۰ نوزاد دارای نقص عضو به‌دلیل مصرف الکل توسط مادرانشان

آلمان|تولد سالانه ۱۰۰۰۰ نوزاد دارای نقص عضو به‌دلیل مصرف الکل توسط مادرانشان

 

آلمان|تولد سالانه 10000 نوزاد دارای نقص عضو به دلیل مصرف الکل توسط مادرانشان

طبق بررسی‌های انجام‌شده توسط مقامات آلمانی سالانه ۱۰هزار جنین که مادرانشان به‌هنگام بارداری به مصرف مشروبات الکلی مبادرت می‌کنند, با نقص متولد می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از “دویچه وله”, طبق ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط مقامات آلمانی، هرساله 10هزار نوزاد در آلمان به این دلیل که مادرانشان در دوران بارداری مشروب الکلی نوشیده‌اند, با نواقص مادرزادی به‌دنیا می‌آیند.

به گزارش آژانس خبری کاتولیک (KNA)، به همین دلیل مرکز “فدرال روشنگری‌های بهداشتی” آلمان در آستانه فرا رسیدن «روز کودکان آسیب‌دیده از الکل» در نهم سپتامبر از همه مادران آینده خواسته است در دوران حاملگی رفتاری مسئولانه در پیش بگیرند.

“دانیلا لودویگ”، کمیسر ویژه مواد مخدر در دولت آلمان (از حزب سوسیال‌مسیحی) در این زمینه گفته است: «نوشیدن مشروبات الکلی در دوران آبستنی, سلامت جنین را با خطری بسیار بزرگ مواجه می‌کند؛ آنچه من از همه مادران می‌خواهم این است که لطفاً در زمان حاملگی و شیردهی کاملاً از الکل صرف‌نظر کنید.

“هایدران تایس”، رئیس مرکز فدرال روشنگری‌های بهداشتی آلمان می‌گوید، بسیاری از نوزادانی که در دوران جنینی خود از مصرف الکل توسط مادر آسیب شدید دیده‌اند ممکن است با عقب‌ماندگی‌های ذهنی ــ حرکتی به دنیا آیند که ممکن است تا آخر عمر با آن‌ها همراه باشد.

از هر 10هزار نوزادی که با اختلالات طیف جنین الکلی به دنیا می‌آیند حدود 3هزار کودک مبتلا به «سندرم جنین الکلی» می‌شوند؛ این کودکان از اختلالات رفتاری نظیر بی‌قراری، تحریک‌پذیری و مشکلات تکلم و یادگیری رنج می‌برند.

«سندرم جنین الکلی» طیف وسیعی از مشکلات را از علائم خفیف گرفته تا شدید مانند دفورمیتی‌ها یا بدشکلی‌های اسکلتی در سر و صورت و اندام، اختلالات کلیوی یا قلبی و اشکالات رفتاری و مهارتی در بر می‌گیرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *