تازه های نشر زن و خانواده

قطار انتخاب زنان کارآفرین برتر با آرای مردمی به ایستگاه ششم رسید

قطار انتخاب زنان کارآفرین برتر با آرای مردمی به ایستگاه ششم رسید

تهران -ایرنا – همزمان با هفته دولت، قطار انتخاب زنان کارآفرین با رای مردم در حالی به ششمین ایستگاه رسیده است که تا کنون ۱۰۰ بانوی کارآفرین از روستاها و شهرهای محتلف کشور با رای مردم انتخاب، معرفی و مورد تقدیر قرا گرفته اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، این انتخابات از اسفند ۱۳۹۷ با ایجاد سامانه انتخاب برترین کارآفرینان زن بر روی سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده آغاز به کار کرد تا مردم و جوامع محلی با کارکرد این بانوان پرانگیزه و آثار تلاش های آنها آشنا شوند.

نتیجه این طرح در دوره های پیشین که در اردیبهشت، شهریور و دی ۱۳۹۸ و همچنین فروردین و مرداد ۱۳۹۹ برگزار شد، معرفی ۱۰۰ بانوی کارآفرین از روستاها و شهرهای مختلف کشور بوده و هر دوره ۱۰ بانو از شهرها و ۱۰ بانو از روستاها که بیشترین آراء را کسب کردند مورد تقدیر قرار گرفته اند.

اکنون همزمان با هفته دولت، ششمین دور انتخابات برترین زنان کارآفرین آغاز و از هموطنان دعوت می شود با مطالعه اطلاعات ثبت شده از کارآفرینان بر روی این سامانه و آشنایی با فعالیت آنان، به بهترین ها رای دهند.

بر اساس این گزارش، از آنجا که افراد جدید پس از خروج افراد برگزیده دوره های قبل به فهرست اضافه شده اند، به منظور رعایت عدالت در احتساب آراء (میان کسانی که از دوره های قبل دارای رای هستند و افراد جدیدالورود که فاقد رای هستند) در ۱۰ روز اول، فقط رای دهی به افراد جدید امکانپذیر است و در ۱۰ روز دوم، امکان رای دهی برای تمام اسامی کارآفرینان حاضر در سامانه وجود دارد. پایان رای دهی روز ۲۳ شهریور خواهد بود.

علاقه مندان می توانند از میان ۱۱۰ کارآفرین معرفی شده در سامانه حداکثر به ۱۰ نفر رای بدهند و مدت زمان رای دهی در دور ششم ۲۰ روز از تاریخ ۳ شهریور جاری است.

نحوه رای دهی در این انتخابات به این شکل است که ابتدا وارد سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده شوید و روی منوی انتخاب زنان کارآفرین برتر کلیک کنید. توجه داشته باشید که فیلترشکن گوشی خاموش و همچنین سرعت اینترنت بالا باشد، حتما صفحه کلید گوشی انگلیسی باشد.

شما می توانید برای انتخاب و پیدا کردن نام فرد مورد نظر خود روی گزینه «رای می دهم» کلیک کنید و سپس از طریق قسمت جستجو در بالای صفحه اقدام به انتخاب کنید و بعد از باز شدن قسمت اطلاعات شخص مورد نظر، ابتدا کد امنیتی را در کادر مشخص شده وارد کرده، سپس روی گزینه «رای می دهم» کلیک کنید، در این مرحله شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و منتظر دریافت کد اعتبار سنجی شوید.

این مرحله قدری زمان نیاز دارد که امیدواریم شکیبا باشید. کد دریافتی را در محل مخصوص وارد کنید و روی گزینه ارسال کلیک نمائید، منتظر ثبت رای خود باشید. در ۱۰ روز نخست این دوره فقط می توانید به گزینه های جدید که با رنگ سفید مشخص شده اند، رای دهید. پس از پایان یافتن ده روز اول، رای دهی به تمامی ۱۱۰ نفر امکان پذیر است.

برای شرکت در دور ششم این انتخاب مردمی می توانید وارد لینک vote.women.gov.ir شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *