تازه های نشر زن و خانواده

حل مسئله ازدواج و تحکیم خانواده لزوما اقتصادی نیست

رئیس فراکسیون زنان:

حل مسئله ازدواج و تحکیم خانواده لزوما اقتصادی نیست

حل مسئله ازدواج و تحکیم خانواده لزوما اقتصادی نیست

رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه «حل مسائل اقتصادی، به حل مسائل خانواده کمک خواهد کرد» گفت: لزوما نگاه ما این نیست که حل مسئله خانواده را اقتصادی بدانیم. عوامل متعددی در مساله تحکیم خانواده موثر است بنابراین حل این مسائل فرابخشی است.

فاطمه قاسم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در مورد طرح‌ها و لوایحی که با موضوع خانواده در مجلس مطرح می‌شود، گفت: موضوع خانواده یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم است. طرح تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت در این مدت از زمان آغاز مجلس مورد توجه جدی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه «مسئله خانواده، دغدغه اکثر قریب به اتفاق نمایندگان است» گفت: نمایندگان حتی در نطق‌های خود در این موضوعات نمایندگان اظهار نظر کردند. مسئله خانواده، ازدواج و فرزندآوری باید مورد حمایت‌های قانونی قرار بگیرد به همین جهت طرح کمیسیون ویژه مطرح شده است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس به بعد تقنینی و نظارتی سه حوزه تحکیم خانواده، فرزندآوری و تسهیل ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: قاعدتا بخشی از این موضوعات به اقتصاد و اوضاع معیشتی وابسته است. حل مسائل اقتصادی، به حل مسائل خانواده کمک خواهد کرد. نگاه‌ ما این است که باید حمایت ویژه‌ای از فرزندآوری و ازدواج صورت بگیرد. جامعه نیازمند حمایتی بیش از حل مسائل معیشتی است.

قاسم پور در پایان گفت: گاهی اوقات با تغییر یک سیاست و یا رویکرد به حل مساله کمک می شود. در بعضی موارد ردیف بودجه‌هایی داریم که باید بگونه‌ای مدیریت شود که به حل موضوع ازدواج و فرزندآوری کمک کند. لزوما نگاه ما این نیست که حل مسئله تحکیم خانواده را اقتصادی بدانیم. عوامل متعددی در مساله تحکیم خانواده موثر است بنابراین حل این مسائل فرابخشی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *