تازه های نشر زن و خانواده

سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت در دستور کار کمیسیون نظارت مجمع تشخیص قرار دارد

خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از بی‌توجهی دولت‌ها به سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده گفت: در حال حاضر این بخش از سیاست‌های کلی نظام در دستور کار کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد و تقریباً مرحله آخر را طی می‌کند.

تاریخ انتشار: 07:00 – 13 مرداد 1399
– کد خبر: ۶۴۳۱۱۷

«سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت» در دستور کار کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفتحسین مظفر در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به ضرورت تسهیل امر ازدواج بیان کرد: ازدواج یکی از مهمترین ارکان تشکیل خانواده است و زیرساخت‌های اقتدار سیاسی، اجتماعی و ملی هر کشوری را ازدواج و تشکیل خانواده فراهم می‌کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران در گذشته جزو دومین جمعیت جوان دنیا به شمار می‌آمد، گفت: طی سال‌های قبل سیاست‌های نادرست کنترل جمعیت در کشور که برگرفته از سیاست‌های غرب بود آثار منفی بر جای گذاشت.
وی اظهار کرد: سیاست‌های جمعیتی و خانواده در مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شد که هر دو همسو با استحکام مبانی خانواده و تولید نسل پاک می‌تواند نقش آفرین باشد.
مظفر با اشاره به اینکه با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده دولت گذشته یا دولت فعلی اقدام به تبدیل آن به قانون نکرده است، گفت: در قانون و سیاست‌های کلی نظام مشخص شده تسهیلاتی باید برای ازدواج جوانان بوجود بیاید در حالی که سن ازدواج در دختران و پسران بالا رفته و این یک فاجعه است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جمعیت مهمترین رکن اقتدار یک کشور به شمار می‌رود، افزود: اقتدار کشور ما نیز با جمعیت پرکار، پرنشاط و توانمند معنا پیدا می‎کند و ازدواج آثار تربیتی، اخلاقی و دینی فراوانی دارد.
وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت در دستور کار کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد و تقریبا مرحله آخر را طی می‌کند. جمع‌بندی آن به خدمت رهبر معظم انقلاب ارائه خواهد شد و پس از آن به ارکان مختلف کشور ابلاغ می‌شود تا بتوانیم این نقیصه را برطرف کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *