تازه های نشر زن و خانواده

معضلات کسب و کارهای زنان در روزهای کرونا زده

معضلات کسب و کارهای زنان در روزهای کرونا زده

معضلات کسب و کارهای زنان در روزهای کرونا زده

نشست کرونا و کسب و کارهای زنانه برگزار شد که طی آن مهمترین معضلات زنان هزینه بالای دریافت مدرک فنی حرفه ای جهت راه اندازی کارگاه، بیمه زنان سرپرست خانوار، هزینه بالای ثبت برند تولیدات، چارچوب های دست و پاگیر اداری راه اندازی کارگاه، بیمه و…، نبود فرصت های مناسب برای معرفی و فروش محصولات، نبود امکان اجاره مکان مناسب برای فعالیت ها، عدم وجود برنامه های فرهنگی و تفریحی برای زنان آسیب دیده و خانواده های آنها و بیمه غربالگری بیماری های زنان عنوان شد.

به گزارش ایسنا، نشست کرونا و کسب و کارهای زنانه باهدف بررسی تاثیر کرونا بر کسب و کار زنان کارآفرین و زنان سرپرست خانوار با حضور قاسم پور رئیس فراکسیون زنان مجلس و هم چنین جمعی از بانوان کارآفرین به همت واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در محل دفتر این اتحادیه برگزار شد.

در این نشست بانوان به ارائه مسائل و مشکلات خود پرداختند. اکثر این افراد علاوه بر تامین مخارج زندگی خود برای چندین نفر از زنان سرپرست خانوار ایجاد شغل کرده اند ولی با شیوع کرونا و محدود شدن فضاهای عرضه محصولات و همچنین پایین آمدن قدرت خرید مردم مشکلاتشان بیشتر شده است.

از جمله مهمترین معضلات مطرح شده می توان به بیمه زنان سرپرست خانوار، هزینه بالای دریافت مدرک فنی حرفه ای جهت راه اندازی کارگاه، هزینه بالای ثبت برند تولیدات، چارچوب های دست و پاگیر اداری راه اندازی کارگاه، بیمه و…، نبود فرصت های مناسب برای معرفی و فروش محصولات، نبود امکان اجاره مکان مناسب برای فعالیت ها، عدم وجود برنامه های فرهنگی و تفریحی برای زنان آسیب دیده و خانواده های آنها، بیمه غربالگری بیماری های زنان اشاره کرد.

امکان تسهیل بیمه زنان کار آفرین و زیر مجموعه های آن ها، اختصاص مکانهایی برای راه اندازی کارگاه توسط ارگان های مربوطه، فراهم شدن فضاهایی برای معرفی و عرضه محصولات و همچنین امکان صادرات از مهمترین مطالبات این بانوان بود.

در پایان این جلسه قاسم پور پیشنهاداتی را جهت بهبود فعالیت های این افراد ارائه دادند و ضمن دادن قول مساعد پیگیری مسائل مطرح شده به حاضران، در قبال جامعه اسلامی دانشجویان نیز متعهد شدند تا مشکلات زنان سرپرست خانوار را پیگیری کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *