اخبار, نشر هاجر

نشست معرفی کتاب”حکمت متشابهات” برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر،معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران با همکاری نشر هاجر نشست معرفی کتاب حکمت متشابهات به قلم الهه ثریای اردکانی برگزار می کند.

هر انسانی به واسطه ی تبعیت از دستورات قرآنی و فرامین الهی که سرچشمه ای وحیانی دارد،می تواند به مرتبه ی اعلی علیین و سرمنزل هستی برسد؛ او در دنیا از مواهب الهی کمال بهره می برد و رضایت الهی را کسب می کند و در آخرت نیز به آرامش حقیقی و قرب پروردگار نائل می آید.

آموزه های قرآنی که از عرش الهی به فرش انسانی قدم نهاده اند، در قالب آیات موزون و هماهنگ و با اعجاز خاصی صفحات این کتاب آسمانی را مزیّن کرده اند در بین این آیات نورانی،آیاتی به چشم می خورند که علاوه بر تعداد و معنا،در به وجودآمدنشان،در بین مفسرین و علماء اختلاف نظر وجود دارد.کتاب حکمت متشابهات حکمت آیاتی که به صورت مبهم مطرح شده است را بیان می نماید تا معجزه بودن قرآن را به تصویر بکشد.

این کتاب که در سال 1402 توسط مرکز نشر هاجر ناشر تخصصی زن و خانواده به چاپ رسیده است ،در سه فصل کلیات،حکمت آیات متشابه در حوزه عقل و معرفت،حکمت آیات متشابه در حوزه اثبات عظمت قرآن و بهره مندی از اهل بیت (علیهم السلام)،حکمت آیات متشابه در حوزه آزمایش و رشد و تعالی انسان توسط نویسنده به نگارش درآمده است.

این نشست با حضور نویسنده کتاب الهه ثریای اردکانی دانش پژوه رشته علوم و معارف قرآن سطح 4 مؤسسه معصومیه برگزار می گردد.علاقمندان برای شرکت در این نشست می توانند روز سه شنبه 15 اسفندماه ساعت 9:30 الی 10:30 در سالن علامه طباطبایی(رحمة الله علیه)مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران)حضور بهم رسانند و یا به صورت آنلاین وارد لینک https://bbb01.dte.ir/b/zz9-z6s-gfx-yvm شده و از جلسه بهره مند گردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *