اخبار, نشر هاجر

مرکز نشر هاجر از طرح‌های پژوهشی، علمی، آموزشی حوزه های علمیه خواهران استقبال می‌نماید

نشر هاجر یک مرکز مدیریت کوچک شده است یعنی با ارتباطات کاری در مرکز نشر هاجر با معاونت‌های مختلف در مرکز مدیریت فعالیت می‌کند

به گزارش روابط عمومی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان تهران با این مرکز ، شایانفر مدیر عامل مرکز نشر هاجر با بیان حدیثی از امیرالمومنین علی(علیه السلام) که می‌فرمایند عُقولُ الفُضَلاءِ في أطرافِ أقلامِها اگر بخواهیم فردی را بشناسیم یا باید سخنش را بشنویم و یا قلمش را ببینیم تا برای ما ماندگار شود وقتی ذکر نام کسی مثل نام حافظ را می‌آوریم ذهن همه ما به سمت شاعر کشیده می‌شود و این نشان دهنده ماندگاری قلم است. پرچمداران عرصه پژوهش در مدرسه علمیه و استان‌ها و مرکز نشر هاجر وظیفه دارند با برنامه‌ریزی دقیق و انجام کارهای پژوهشی و انعکاس آن در جامعه اسلامی به عنوان توانمندی‌های حوزه‌های علمیه خواهران اقدام نمایند.

وی بیان کرد : نشر هاجر نشر چابک و جوانی است که حدود ۲۰ سال توانسته ناشر شناخته شده در سطح ملی باشد. نشر هاجر اگر اثری مکتوب را تایید نماید دیگر نیاز به بررسی وزارت ارشاد ندارد و تایید مرکز مجوز چاپ محسوب می‌شود.

شایانفرافزود: نشر هاجر یک مرکز مدیریت کوچک شده است یعنی با ارتباطات کاری در مرکز نشر هاجر با معاونت‌های مختلف در مرکز مدیریت فعالیت می‌کند که در سال‌های گذشته عمده فعالیت بحث کتاب‌های درسی بوده است که طلاب و اساتید حوزه‌ها به این مرکز به عنوان ناشر کتاب‌های درسی نگاه می‌اندازند و از چهار سال قبل ناشر تخصصی زن و خانواده در مرکز نشر هاجر فعال شد و عمده فعالیت به کتاب‌های غیر درسی معطوف شده است به طوری که کمتر از ۳۰ درصد فعالیتمان کتاب‌های درسی است و بیش از ۷۰ درصد کتاب‌های غیر درسی تعلق دارد

وی بیان کرد:نشر هاجر کتاب‌ها را با حداقل قیمت عرضه می‌نماید در طی سه سال گذشته افزایش قیمت وسایل اولیه کتاب باعث افزایش قیمت هر صفحه از ۲۲۰ تومان به ۳۷۰ تومان یعنی حدود ۶۰ درصد رسیده است. انتشارات سبز و نشر معارف که نماد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ است و آموزش و پرورش هزینه‌ها را حدوداً شبیه مرکز نشر هاجر قرار داده‌اند وبدون تخفیف عرضه می‌کنند اما مرکز نشر هاجر کتب را با ۳۷ درصد تخفیف برای تهران و تا ۶۵ درصد تخفیف برای استان‌های محروم عرضه می‌نماید.
شایانفر گفت: مرکز نشر هاجر از طرح‌های پژوهشی، علمی، آموزشی حوزه های علمیه خواهران با اولویت زن و خانواده و موضوعات روز استقبال می‌نماید و بنابر تاکید مدیر مرکز طرح‌هایی با عنوان پاسخگویی به شبهات موجود در جامعه حمایت می‌کند و تبدیل به کتاب می نماید.مرکز نشر هاجر با معاونت پژوهش با ارائه موضوعاتی برای پایان نامه از اول انتخاب این موضوعات طلبه را حمایت و در انتها کتاب را چاپ می کند.
مدیرعامل مرکز نشر هاجر افزود: این مرکز دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی با محوریت تکنیک‌های مطالعه با نقد کتاب، سبک‌های نویسندگی، فرایند تبدیل پایان نامه به کتاب و آشنایی با کتابخانه‌های الکترونیک برگزار می نماید. واحد مشاوره در مرکز نشر هاجر جهت آشنایی نویسنده‌ها با قوانین و مقررات و شیوه‌های عقد قرارداد و تبدیل پایان نامه‌ها و فرایند چاپ و نقش پاسخگوی طلاب و اساتید مدارس می‌باشد.

وی گفت:فروشگاه تخصصی زن و خانواده بیش از ۴۴۰۰ عنوان کتاب دارد که هم به صورت حضوری و هم اینترنتی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.اگر در استان مکانی به عنوان فروشگاه باشد مرکز نشر هاجر آماده همکاری جهت تجهیز و راه‌اندازی آن با محوریت زن و خانواده و حجاب و عفاف که به عنوان منابع پایدار در مدارس لحاظ بشود. در اپلیکیشن‌ها تمامی کتاب ماقبل ۱۴۰۰ بارگذاری شده است و ۱۸ عنوان کتاب درسی در این اپلیکیشن‌ها وجود دارد که خیلی مورد استقبال به علت عدم نیاز و یا عدم اطلاع رسانی نشده است.نامه‌هایی که امضا می‌شود اگر مدیر مرکز صلاح بدانند و به مدارس ارجاع شود می‌توانند مدارس تک تک موضوعات را از مرکز نشر هاجر مطالبه نمایند.

شایانفر افزود: استفاده از توانمندی طلاب در مراحل طراحی و آماده سازی، کارگروه کودک و نوجوان، راه‌اندازی خانه خلاق بررسی آثار در موضوعات زن و خانواده راه‌اندازی بخش بین‌الملل ارائه تسهیلات به طلاب خواهر جهت چاپ آثار ظرفیت مراکز پژوهشی در تولید آثار فاخر و ارزیابی آثار استفاده از شناسایی و پرورش طلاب و اساتید نویسنده با اولویت موضوع زن و خانواده موارد استفاده کرد.
وی بیان کرد:مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار زنان نخبه در سال ۱۳۹۰ امتیاز ویژه آثار که توسط خواهران انجام شده هم پژوهش هم مکتوب که با توجه به سختی‌ها توانسته‌اند قلم فرسایی کنند و این آثار را خلق نمایند کسانی که هم مادرند هم طلبه‌اند هم دانشجو و هم استاد و هم وظیفه همسری و خانه‌داری و تربیت فرزند را عهده دارند ارزش بسیار زیادی دارد.باید در تربیت طلاب و پژوهشگر و نویسنده سعی و تلاش بیشتری شود و این ها را به عنوان ظرفیت و توانمندی مدارس حوزه های علمیه خواهران معرفی نماییم.
شایان فر در پایان خاطرنشان کرد:مرکز نشر هاجر باید ظرفیت هایی به وجود آورد که آثار طلاب و اساتید را چاپ نماید و قابل دسترسی و به حوزه های علمیه معرفی شود.آثاری که چاپ می شود باید شأن و منزلت حوزه را حفظ نمایند زیرا نام حوزه در آثار با عث اعتماد مردم می شود و با هدف توانمندی مطلوب اساتید وطلاب، دوره ها و کارگاه ها برای بهتر شدن آثار قابل چاپ و قابل استناد برای جامعه، مرکز نشر هاجر برگزار می نماید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *