اخبار

نشر هاجر رساله‌ها در زمینه زن و خانواده را رایگان منتشر می‌کند

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

نشر هاجر رساله‌ها در زمینه زن و خانواده را رایگان منتشر می‌کند

حجت الاسلام بهجت پور گفت: نشر هاجر سعی دارد رساله‌های علمی در مورد زن و خانواده را به صورت رایگان منتشر کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در اختتامیه یازدهمین جشنواره علامه حلی که در سالن جلسات آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با حضور آیت الله اعرافی و معاونین و مدیران حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد، گفت: فعالیت و خدمات ارزشمند مرکز نشر هاجر، کمک بسزایی در توسعه و گسترش علم آموزشی و دانش افزایی میان طلاب و عموم جامعه دارد.

این مفسر قرآن کریم که در جمع محققان و پژوهشگران ممتاز یازدهمین جشنواره علامه حلی سخن می‌گفت، اظهار کرد: در جشنواره یازدهم علامه حلی حوزه‌های علمیه، شاهد بودیم که ۵۲ نفر برگزیده شدند، این مسئله نشان دهنده رویش پژوهش‌های اندیشمند در حوزه است و معتقدیم این پژوهشگران سرمایه‌های حوزه می‌باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این که زمینه سازی تفکر دینی و در حوزه دین در آیات قرآن مورد توجه بوده است، افزود: این مسئله نشانگر این موضوع است که قرآن و وحی پاسخ دهنده پرسش‌ها و حتی در مسائل نو بوده است.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه زنان در جامعه گفت: راه اندازی مرکز نشر تخصصی با موضوع زن و خانواده از اقدامات برجسته حوزه علمیه خواهران می‌باشد که به جایگاه والای زن و خانواده و لزوم ایجاد مرجعی به منظور رجوع به موضوع زن و خانواده ساماندهی شده است.

وی بیان کرد: مرکز نشر هاجر در این سال‌ها توانسته کتاب‌های بسیار مناسب و کاربردی جمع آوری کند و کمک شایانی به چاپ، نشر و توزیع آثار طلاب و اساتید خود حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور دارد به طوری که خواهران طلبه با دیدن آثار منتشر شده خویش، در تألیف و تحقیق انگیزه مضاعفی می‌یابند.

حجت الاسلام بهجت‌پور ادامه حمایت از چاپ آثار طلاب را مهم و ضروری دانست و گفت: شرایط بازار کتاب و شرایط اقتصادی جامعه، ضرورت همکاری با سایر مؤسسات و ناشرین همسو را بیشتر می‌کند و این امر یک راهبرد به منظور پایین آوردن هزینه‌های چاپ نیز محسوب می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: به دلیل وسعت حوزه‌های علمیه خواهران و به دلیل عدم تحرک خواهران در عدم دسترسی به منابع، سعی شد اقداماتی در بحث راه اندازی کتابخانه امین به صورت مجازی، راه اندازی ۱۵۰ سامانه منهج، راه اندازی سامانه پژوهش هم انجام بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور با بیان این که نشر هاجر سعی دارد رساله‌های علمی در مورد زن و خانواده را به صورت رایگان انجام دهد، گفت: این کاری بود که از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برای تشویق و ترغیب پژوهشگران صورت گرفته است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش شبانه‌روزی مسؤولان مرکز نشر هاجر، خواستار موفقیت روزافزون این مجموعه از درگاه الهی شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *