تازه های نشر زن و خانواده

فراخوان گوترش جهت تامین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان

فراخوان گوترش جهت تامین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان

فراخوان گوترش جهت تامین زندگی امن و باعزت برای جوانان جهان

دبیرکل سازمان ملل متحد رهبران و بزرگسالان دنیا را فرا خواند تا هر کار ممکنی را انجام دهند تا جوانان جهان بتوانند از زندگی امن و با عزت و فرصت برخوردارشوند.

به گزارش ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود به مناسبت “روز بین المللی جوانان” تاکید کرد: موضوع امسال روز بین المللی جوانان با عنوان “مشارکت جوانان برای اقدام جهانی”، بر راه هایی تاکید دارد که بر اساس آنها عمل‌گرایی جوانان باعث ایجاد تغییر می شود و جهان ما را به ارزش ها و چشم انداز منشور سازمان ملل متحد نزدیک‌تر می کند.

وی افزود: روز جوانان امسال در حالی برگزار می شود که زندگی و آرمان های جوانان به خاطر همه گیری کووید-۱۹ همچنان در حال دگرگون شدن است. برخی از آنان جان خود را از دست داده اند و بسیاری دیگر شاهد از دست رفتن افراد خانواده و عزیزان خود بوده اند. همچنین آسیب پذیری جوانان پناهنده، آوارگان، زنان و دختران جوان و دیگران گرفتار در درگیری یا بلایا، شدیدتر شده است.

گوترش تاکید کرد: روند شکل گیری یک نسل به خطر افتاده است، قدم های آنان به سمت بزرگسالی، هویت و خودکفایی از مسیر درست خارج شده است. برخی از آنان مسئولیت سنگینی را برعهده دارند یا از افزایش خطر گرسنگی، خشونت در خانه و یا احتمال این موضوع رنج می برند که هرگز نتوانند تحصیلات خود را از سر گیرند.

اما این نسل همچنین تاب آور، با تدبیر و متعهد است. آنان جوانانی هستند که برای مطالبه اقدام اقلیمی به پا خاسته اند. آنان برای عدالت نژادی و برابری جنسیتی بسیج می شوند و قهرمانان جهانی پایدارتر هستند. آنان صلح سازانی هستند که انسجام اجتماعی را در زمان فاصله گذاری اجتماعی ارتقا می دهند، پایان به خشونت را در سطح جهان پیش می برند و در زمان افزایش نفرت از سازگاری حمایت می کنند. بسیاری از آنان زنان جوانی هستند که در صف های نخست بسیج برای عدالت و اقدام اقلیمی حضور دارند، در حالیکه در خطوط مقدم پاسخ به کووید-۱۹ نیز خدمت می کنند.

بنابر گزارش مرکز اطلاع رسانی ملل متحد، دبیرکل سازمان ملل در پایان تاکید کرد: تحقق وعده های این نسل به معنای سرمایه گذاری بسیار بیشتر در شمول، مشارکت، سازمان ها و ابتکارات جوانان است و اینجانب  از رهبران و بزرگسالان در همه جا می خواهم هر کار ممکنی را انجام دهند تا جوانان جهان بتوانند از زندگی امن،  باعزت و فرصت برخوردارشوند و بهترین وجه از توانایی های بزرگ  خود را تحقق بخشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *