اخبار, نشر هاجر

غایت ازدواج رسیدن به آرامش و تکمیل شخصیت‌ است

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: غایت ازدواج رسیدن به آرامش است؛ ازدواج شخصیت‌ها را کامل می‌کند و زوجین می‌توانند با کمک هم شخصیت‌های یکدیگر را تکمیل کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر هاجر ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی فاضل در همایش “همسران همساز” که امروز به همت انتشارات هاجر در مجتمع شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال در آیه ۲۱ سوره رم می‌فرمایند: “وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً” یعنی از نشانه‌هاى خدای متعال این است که براى شما همسرانى از جنس خودتان آفرید، تا کنارِ آنان آرامش بیابید و میان شما دوستى و مهربانى قرار داد؛ “جعل” یک قانون است که در آن مودت و رحمت هست و این قانون تخلف بردار نیست.

وی افزود: هدف ازدواج آرامش خانواده و تأمین روانی همسر و ایجاد دوستی و رحمت و عامل پیوند زوجین است.

این استاد حوزه گفت: غایت ازدواج رسیدن به آرامش است؛ ازدواج شخصیت‌ها را کامل می‌کند و زوجین می‌توانند با کمک هم شخصیت‌های یکدیگر را تکمیل کنند.

فاضل گفت: زن و شوهر دلشان می‌خواهد وقتی وارد خانه می‌شوند، خانه به آن‌ها آرامش و امنیت و احساس راحتی و آسودگی بدهد؛ اگر خانه‌ای منشأ درگیری و منازعات باشد، آن خانواده اسلامی نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: انتشارات هاجر متکفل نشر و تألیف آثار نویسندگان در عرصه زن و خانواده است؛ این نشر مبارک که در آستانه ۲۰ سالگی آن هستیم تاکنون تألیفات خوبی در حوزه‌های مختلف تربیتی و خانواده داشته و از مؤلفان حمایت‌های خوبی داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *