تازه های نشر زن و خانواده

معاونت زنان در اجرای سیاست های جمعیتی مسئولیت محوری ندارد

معاونت زنان در اجرای سیاست های جمعیتی مسئولیت محوری ندارد

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: ما در سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت محوری نداریم و تنها با دستگاه های دیگر همکار هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار، روز سه شنبه در نشست خبری مجازی هفته دولت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه اقدامات معاونت زنان و خانواده در حوزه خانواده و اجرای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب چه بوده است، گفت: شاخص‌های خانواده توسط معاونت زنان سال ۹۸ در ستاد ملی خانواده توسط ما به تصویب رسیده و در این شاخص‌ها به موضوع فرزندآوری، تحکیم خانواده و جمعیت نیز پرداخته شده است. یکی از اقدامات ما در این دوره توجه به خانواده و تقویت خانواده حول موضوع فرزندآوری بوده است.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد: به طور کلی در سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، یک تقسیم کار بین دستگاه‌ها ایجاد شد و ما در این زمینه مسئولیت محوری نداریم و تنها با دستگاه‌های دیگر همکار هستیم. در زمینه‌هایی که با دستگاه‌ها همکاری داشته‌ایم نیز وظایف خود را انجام داده‌ایم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما در حوزه خانواده، توسعه سیاست‌های دوستدار خانواده بوده است که این اقدام مجموعه سیاست‌هایی است که با همکاری شهرداری‌ها و وزارت کشور خواسته‌ایم در شهرها اجرا شود. اقدام دیگری با وزارت ارشاد با موضوع سینمای دوستدار خانواده را اجرا کرده‌ایم. موضوع گفتگوی ملی خانواده نیز به یک جریان تبدیل شده است. هماهنگی برای اجرای آموزش‌های قبل و حین ازدواج نیز یکی دیگر از اقدامات ما در حوزه خانواده بوده است.

ابتکار خبر داد: به زودی نیز موافقت نامه‌ای با مرکز پژوهش‌های آمار کشور امضا می‌کنیم که مشابه شاخص‌های عدالت جنسیتی است.

سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا معاونت زنان و خانواده به عنوان یکی از نهادهای متولی نهاد خانواده، مطالبه و پیگیری لازم برای اجرای قوانین مربوط به مباحث جمعیتی را از مجلس پیشین و نهادهای مسئول نداشته است نیز بی پاسخ باقی ماند.

کد خبر 5012997

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *