تازه های نشر زن و خانواده

دوره آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برگزار می شود

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران:

دوره آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برگزار می شود

دوره آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برگزار می شود

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نسبت به برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه اقدام خواهد کرد.

خانم معصومه ظهیری در گفت و گو با خبرگزاری کوثر اظهار داشت: بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، زمان ثبت نام در آزمون مشاوران خانواده سال٩٩ از  15 ام تا 21 مردادماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

وی ادامه داد: مطابق این اطلاعیه و با توجه به تسهیل صورت گرفته در شرایط شرکت در آزمون، دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر رشته مطالعات زنان و طلاب سطح سه مطالعات زنان با دارا بودن شرايط حداقل سن ٣٠ سال و سابقه ٢ سال کار مرتبط می‌توانند از روز چهارشنبه ١٥مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مطالعه دقیق آگهی و ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به امکان شرکت دانشجویان رشته مطالعات زنان در این آزمون برای نخستین بار افزود: فرایند اخذ پروانه مشاوره خانواده در قالب آزمون کتبی در روز جمعه چهار مهرماه از طریق سازمان سنجش و زیر نظر مرکز وکلا و مشاوران خانواده قوه قضاییه و مصاحبه شفاهی(عملی) در زمستان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه محاکم قضایی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۳، پرونده های اختلافات زوجین و دادخواست های طلاق را به مشاورین دارای این پروانه ارجاع خواهند داد، افزود: داوطلبان با توجه به رشته دانشگاهی خود، علاوه بر پاسخ به سوالات عمومی، در حوزه های مشاوره روانشناختی، مشاوره حقوقی و مذهبی و مشاوره مددکاری اجتماعی که سوالات آن ها بصورت جداگانه طرح خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

ظهیری بیان کرد: دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نسبت به برگزاری دوره مجازی آمادگی این آزمون اقدام خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *