تازه های نشر زن و خانواده

زندگی باید قرآنی باشد: زندگی قرآنی در نگاه رهبر معظم انقلاب

کتاب «زندگی باید قرآنی باشد» ره‌یافتی است به بیانات رهبر معظم انقلاب در موضوع سبک زندگی قرآنی که به همت انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

دستیابی به تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج)، از مهمترین وظایف جوان انقلابی امروز است. تنها راه رسیدن به این هدف عالی، شناخت نقشه راه و عمل به آن است.

رهبر معظم انقلاب به عنوان سکاندار کشتی انقلاب، نقش قرآن را در رسیدن به این مهم به خوبی ترسیم می‌کند. در کتاب «زندگی باید قرآنی باشد» تلاش شده است که نگاهی راهبردی و کلان به بیانات معظم‌له شود و خط مشی زندگی فردی و اجتماعی انسان را ترسیم کند.

این اثر در هفت فصل تدوین شده است. در فصل اول به ویژگی‌ها و کارکرد قرآن پرداخته شده است. در فصل دوم اهداف فعالیت‌های قرآنی و قرائت قرآن مورد بررسی قرار گرفته و در فصل سوم مراحل دست‌یابی به جامعه اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب آورده شده است. فصل چهارم به ثمرات تشکیل حکومت قرآنی پرداخته، فصل پنجم راه‌های گسترش حاکمیت قرآن مورد بحث قرار گرفته و فصل ششم به اقدامات دشمنان اسلام در برابر گسترش اسلام اشاره می‌کند و فصل آخر وظایف نهادهای گوناگون در قبال قرآن کریم را گوش‌زد می‌کند. زندگی باید قرآنی باشد، بستری برای رسیدن به زندگی قرآنی و نقشه راهی برای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان ارواحنا فداه است.

در بخشی از این کتاب آمده است: عزیزان من! ما احتیاج داریم به قرآن، این قرآن نیاز امروز ما است؛ نه فقط ملت ما، جامعه اسلامی بلکه جامعه بشری، امروز واقعاً به قرآن نیاز دارند. (بیانات رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم ۱۳۹۸/۲/۱۶). یادآور می‌شود، کتاب زندگی باید قرآنی باشد به کوشش محمود زارعی در قطع رقعی و در ۱۷۴ صفحه به همت انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

نویسنده این کتاب محمود زارعی می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *