اخبار, نشر هاجر

ناشر تخصصی زن و خانواده از فراخوان نام برتر برای کارگروه کودک و نوجوان خبر داد

احمد شایان فر مدیرعامل مرکز نشر هاجر در گفت و گویی اظهار کرد:فراخوان انتخاب بهترین نام واحد کارگروه کودک و نوجوان مرکز نشر هاجر بنا به ضرورت تشکیل این کارگروه برگزار می گردد.

وی ادامه داد:مرکز نشر هاجر سال ها در زمینه انتشار کتاب هایی در حوزه زن و خانواده در حال فعالیت می باشد اما بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال گذشته در بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در خصوص دقت در عدم غلبه ی کتاب های ترجمه بر کتاب های تألیفی و این مسئله را به عنوان یک عیب و ایراد در کتاب های کودک و نوجوان معرفی کردند و فرمودند تا آنجا که امکان پذیر است در زمینه تولیدکتاب های کودکان و نوجوانان متناسب با فرهنگ خودمان تلاش شود تا از کتاب های بیگانه بی نیاز شویم،مرکز نشر هاجر برآن شد تا کارگروه کودک و نوجوان را تشکیل دهد.

مدیرعامل مرکز نشر هاجر گفت: کودکان آینده سازان ایران می باشند و باید کتاب و کتابخوانی ویژه کودکان و نوجوانان ترویج و فرهنگسازی شود و مطالعه آثار متناسب با فرهنگ و ارزشهای ایرانی اسلامی و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ و مهارت های سبک زندگی فردی و اجتماعی تولید و در اختیار نسل آینده ساز قرار گیرد.

شایان فر افزود: کارگروه کودک و نوجوان با حضور اساتید نویسنده ،طراحان و کارشناسان خبره و برجسته کشور در حوزه ادبیات کودک و نوجوان تشکیل شده و جلسات متعدد با مشاوران و پژوهشگران و متخصصان در مسیر تولید و انتشار آثار برگزار گردید تا بتوان در این حوزه قدمی ارزشمند و مؤثر برداشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد:مسابقه ای جهت انتخاب بهترین نام برای واحد کارگروه کودک و نوجوان صورت گرفته تا علاقمندان نام های انتخابی را برای مرکز نشر هاجر  تا مورخ 10 تیرماه به شماره 100031015 پیامک نمایند و کمک هزینه مشهد مقدس به برگزیده اهدا می گردد.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *