مسابقه ملی کتابخوانی «وارث» با محورت سه کتاب «عقیله»، «مقتل حسینی نوجوان» و «پرنده در گودال» توسط شرکت پاتوق کتاب با همکاری مرکز نشر هاجر، به نشر، معارف و جمکران از ۱۴ مردادماه آغاز به کار کرده است.

دراین مسابقه که تا اربعین ۱۴۰۲ ادامه دارد سه کتاب «عقیله»، «مقتل حسینی نوجوان» و «پرنده در گودال» به عنوان منبع مطالعاتی انتخاب شده است که رده‌های سنی مختلف از کودک، نوجوان تا بزرگسال را در بر می‌گیرد.

کتاب «عقیله» مستندی داستانی از زندگی بانوی قهرمان کربلا حضرت زینب کبری (س) براساس منابع مستند تاریخی است که با قلم الهام امین، به همه ابعاد و جوانب حیات مبارک آن حضرت، نگاهی جامع دارد که در سال ۱۴۰۱ به عنوان اثر برگزیده هجدهمین دوره کتاب سال خراسان رضوی و همچنین در پانزدهمین جشنواره ملی جلال آل احمد و کتاب سال جمهوری اسلامی عنوان شایسته تقدیر را در بخش آثار مستند نگاری به خود اختصاص داده است.

کتاب «مقتل حسینی نوجوان» نیز نوشته علی شعیبی، زبانی ساده و ارائه مطالب مفید و کاربردی نوجوانان را با واقعه کربلا و اتفاقات محرم سال ۶۱ هجری قمری و ابعاد قیام تاریخ امام حسین (ع) و یاران وفادارش و دلیل شکل‌گیری آن آشنا می‌کند.

«پرنده در گودال» نوشته مسلم ناصری دربرگیرنده قصه‌ای کودکانه با زبان نمادین است در این اثر حوادث روز عاشورا و شهادت امام حسین (ع) را برای کودکان روایت می‌کند.

جوایز این دوره از مسابقات از جمله ۲۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی، ۱۵ کمک هزینه سفر اربعین و مشهد مقدس، ۳ جایزه معنوی غبارروبی ضریح مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) ،۶ هندزفری بلوتوثی و ۵ اسکوتر است.

علاقه‌مندان به حضور در این پویش می‌توانند با ارسال کد قرعه‌کشی درج شده در کتاب و پاسخ سوالات در قرعه‌کشی این دوره از مسابقات شرکت کنند.
لازم به ذکر است برگه راهنما و نحوه شرکت در مسابقه در داخل کتاب ها موجود می باشد.

مخاطبان محترم می‌توانند با کد vares110 کتاب ها را تا ۲۵ درصد تخفیف از سایت مرکز نشر هاجر تهیه نمایند.

عقیله

108,000 تومان
این کتاب خطاب به حضرت زینب کبری است. گویی خواننده خود را در محضر آن بانوی عظیم الشان می بیند

مقتل حسینی نوجوان

49,500 تومان
«مقتل نوجوان» سیر حوادث منتهی به کربلا و عاشورا را به‌طور مستند و عالمانه، بر طبق شیوه «مقتل نویسی» به

پرنده در گودال

49,500 تومان
برای آشنایی کودکان با عظمت‌های واقعه عاشورا و امام حسین (علیه السلام) و یارانشان و رذالت‌های دشمنانشان بهترین روش استفاده