نگاهی به اقدامات مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

photo 2019 06 08 11 41 01

مرکز نشر هاجر، ناشر تخصصی زن و خانواده همانند سال­های گذشته در نمایشگاه بین المللی کتاب، حضوری فعال و پویا داشت. در این رابطه آقای شایانفر، مدیر عامل نشر هاجر بیان کرد: با توجه به این­که نشر هاجر به سمت و سوی تخصصی شدن در عرصه زن و خانواده قدم برداشته است، اقداماتی در نمایشگاه بین المللی به صورت اختصاصی انجام گرفته است. که اهم آن به شرح ذیل است:

  • معرفی طرح کتابانو به بازدیدکنندگان؛ این طرح مبتنی بر شناسایی کتاب­ها و نویسندگان زن با نگاه ویژه به بانوان طلبه و آثار زن و خانواده، شناسایی ناشرین فعال در حوزه زن و خانواده و تشکیل انجمن نویسندگان می­باشد.
  • معرفی نشر هاجر از شیوه و طرق مختلف از جمله رایزنی با رادیو معارف و مستقر شدن آن در غرفه، حضور در برنامه زنده شبکه افق جهت معرفی مرکز نشر هاجر و فعالیت‌های این انتشارات، مصاحبه مدیرعامل و عوامل غرفه با شبکه‌های دو، سه ، خبر سیما و رادیو قرآن و فرهنگ و گفتگو، تعبیه کتاب‌ها و تازه­های نشر هاجر در دکور برنامه‌های زنده شبکه‌های مختلف سیما صورت گرفت.
  • مدیریت روزانه غرفه با حضور خواهران طلبه جهت معرفی آثار و پاسخگویی به مراجعین
  • آثار تألیفی خواهران طلبه به صورت اختصاصی در غرفه مرکز نشر هاجر عرضه و معرفی شد.
  • برگزاری مسابقه کتابخوانی از طریق شبکه رادیو معارف با محوریت کتاب­های کرامت زن که روزانه به ۳ نفر از شرکت کنندگان هر یک به مبلغ یک میلیون ریال اهدا شد.
  • رایزنی و برگزاری جلسات با برخی مسئولین، اساتید و محققین حوزه­های علمیه؛ در این راستا نقاط ضعف و قوت آثار و همچنین پیشنهاد‌هایی از سوی آن‌ها مطرح ­گردید.
  • فیلم تبلیغاتی با برگزاری نشست زن و خانواده با حضور بانوان طلبه و دانشجو در محل غرفه تهیه شد.

آقای شایانفر هم چنین افزود جهت تحقق طرح مدرسه محوری با همکاری معاونت محترم پژوهش مرکز مقرر نمودیم پس از نظرسنجی از مدارس علمیه و تهیه فهرست از سوی کارشناسان معاونت پژوهش برای ۵۶ مدرسه علمیه با اولویت مناطق محروم کتاب تهیه گردد.

آقای شایانفر به حضور افراد و شخصیت­های مهم و رجال سیاسی که از غرفه نشر هاجر دیدن کردند نیز اشاره نمود از جمله بازدیدکنندگان فرزند مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین گلپایگانی: رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله اعرافی: مدیر حوزه‌های علمیه، سردار جعفری: مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله الاعظم، حجت‌الاسلام رضا مختاری: نویسنده، محقق و مدیر عامل موسسه کتاب‌شناسی شیعه، تیمسار امیر فولادی: رئیس سازمان حفظ آثار ارتش جمهوری اسلامی، سردار حسین دهقان: مشاور رهبر انقلاب در حوزه صنایع دفاعی نیروهای مسلح، جناب آقای حسینی کاشانی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، جناب آقای آشنا: قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب، جناب آقای میرسلیم: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نام برد.

  • گفتگو و تعامل با ناشرین داخلی و خارجی برای تبادل و فروش آثار صورت گرفت که از جمله ناشرین داخلی می­توان به نشر انقلاب اسلامی، شمس الشموس، شهید کاظمی، مصابیح الهدی، دارالعلم، بوستان کتاب، سوره مهر، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ستاره‌ها، فاتحان و صهبا، همکاری با مرکز نابینایان رودکی که بزرگترین مرکز تولید کننده منابع مطالعاتی به خط بریل در کشور و ناشرین خارجی به جمعیه الاسلامیه لبنان اشاره نمود.

 

 

 

photo 2019 06 08 11 41 01 photo 2019 06 08 11 41 21 photo 2019 06 08 11 41 35

میلاد مینایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *