توجه ویژه به فارغ التحصیلان راهبرد جامعه الزهرا(س) است

12522058 966 2
مدیر جامعه الزهرا(س):

توجه ویژه به فارغ التحصیلان راهبرد جامعه الزهرا(س) است

توجه ویژه به فارغ التحصیلان راهبرد جامعه الزهرا(س) است

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به توجه ویژه به فارغ التحصیلان به عنوان راهبرد جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: از طلابی که فارغ التحصیل شده اند تقاضا داریم که مجددا به مادر خود متصل بشوند و آغوش باز جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آماده این موضوع است.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی در آئین بازگشایی سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که به صورت مشترک در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به خطبه های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) اظهار داشت: این خطبه ها نه در محرم سال ۶۱ بلکه در امتداد زمان تا قیام قیامت طنین انداز است و این صحبت ها نه تنها در شام بلکه در سراسر عالم و گیتی پژواک هل من ناصر ینصرنی سیدالشهدا را تکرار میکند.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به اینکه حوزه های علمیه امتداد همین ندا است، افزود: در یک کلمه هدف طلاب خواهر زینبی بودن است که تمامی ارزش ها و اهداف و تذکرات را در خود دارد، اینکه طلاب خواهر بتوانند زینبی باشند.

وی با اشاره به پذیرش ۲ هزار و ۱۰۰ طلبه جدید در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) خاطرنشان کرد: جامعه الزهرا(س) از ۲۲ هزار طلبه از  بیش از ۵۰ کشور  در بخش حضوری با ۱۷ رشته تحصیلی و در بخش مجازی با هشت رشته در سطوح دو و سه و چهار میزبانی میکند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با تاکید بر اینکه سه رشته جدید امسال در جامعه الزهرا(سلام الله علیها) برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: ده ها رشته دیگر نیز در انتظار هستند که با تصویب شورای سیاست گذاری اجرایی شوند تا به فعالیت های علمی گستره بیشتری ببخشیم.

مدیر جامعه الزهرا(س) با تاکید بر دستورات شورای سیاست گذاری به نکاتی اشاره کرد و گفت: تعمیق بخشیدن به مسیر تعلیم و تعلم یکی از این نکات است که با غیرحضوری شدن آموزش ها خیلی از فرصت ها از دست رفته اند اما با لطف خداوند متعال هدف این است که در مسیر آموزش مجازی کم نگذاریم کلاس هایی که در سال گذشته آفلاین برگزار شد این ترم آنلاین برگزار می شود.
وی از کنترل دائمی اساتید از وضعیت طلاب خبر داد و گفت: به مشکلات طلاب در محیط خانواده توجه داریم،‌ در عین حال در ضوابط علمی و معیارهای دانشی خودمان نیز کوتاه نخواهیم آمد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با تاکید بر استمرار مهارت آموزی طلاب خواهر افزود: مسیری را در تربیت مترجم، پژوهشگر و تدوینگر و مبلغ و مهارت های دیگر شروع کرده ایم و در این مسیر همچنان پیش خواهیم رفت و نمیگذاریم که در آن خللی رخ بدهد.

مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) با اشاره به توجه ویژه به فارغ التحصیلان به عنوان راهبرد جامعه الزهرا(سلام الله علیها) افزود: از طلابی که فارغ التحصیل شده اند تقاضا داریم که مجددا به مادر خود متصل بشوند و آغوش باز جامعه الزهرا(سلام الله علیها) آماده این موضوع است، کانون اصفهان را راه اندازی کرده ایم و امسال این افتتاحیه ها به صورت مکرر ادامه خواهد داشت و انجمن های علمی در استان های مختلف راه اندازی خواهد شد و بنای ما بر این است هر کسی با جامعه الزهرا(سلام الله علیها) در ارتباط بوده است تا انتها این ارتباط را حفظ کند.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با اشاره به توجه به کارویژه های طلاب، خاطرنشان کرد: جامعه الزهرا(سلام الله علیها) تصمیم گرفته که با عزم جدی در محیط هایی که نیاز به مشاوره و مبلغ دارند به صورت سیستمی تفاهم نامه امضا کند.

وی با اشاره به محدویت شدید بودجه خاطرنشان کرد: برای این مسئله باید به سراغ منابع پایدار برویم، جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نه از وجوهات استفاده میکند و نه منابع وقفی دارد به همین خاطر صرفه جویی را جدی گرفته ایم و راهکار بعدی ما ایجاد منابع پایدار است و از هرکسی که میتواند به این درخت پایدار کمک کند نیز تقاضای همکاری داریم.

الهام حلاجیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *