ثبت نام در حوزه علمیه خواهران طی سال جاری رشد ۶ درصدی داشته است

12522058 966 1
مدیر حوزه های علمیه خواهران:

ثبت نام در حوزه علمیه خواهران طی سال جاری رشد ۶ درصدی داشته است

ثبت نام در حوزه علمیه خواهران طی سالجاری رشد 6 درصدی داشته است

مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: با همه مشکلاتی که تبدیل تدریس حضوری به مجازی ایجاد کرد، ثبت نام ها طی سال جاری ۶ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، عبدالکریم بهجت پور در آئین بازگشایی سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که به صورت مشترک در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران در ۵۰۰ مدرسه علمی تربیتی در سراسر کشور در سطح دو با یک رشته، در سطح سه با ۱۶ رشته و در سطح چهار با پنج رشته تحصیلی با همکاری همه مدارس علمیه خواهران در سطح کشور آغاز خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خوهران با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته وارد شرایطی شدیم که نظام آموزش حضوری در فضای مجازی و به شکل غیرحضوری انجام شد، افزود: فرزندان شما در حوزه های علمیه، اساتید و کادر مدارس و استان ها و ستادهای مرکزی به سرعت تلاش کردند که حوزه علمیه از مسیر درس و بحث فاصله نگیرد و با مشارکت ۹۷ درصد اساتید و رساندن صد درصد سرفصل ها در زمان مناسب امتحانات دروس به طلاب ارائه شد.

وی با بیان اینکه با همه مشکلاتی که تبدیل تدریس حضوری به مجازی ایجاد کرد، ثبت نام ها طی سالجاری ۶ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شد، خاطرنشان کرد: برای سالجاری نیز با مشورت های فراوانی که صورت گرفته است تلاش شد که تدابیری آرام بخش برای تحصیل طلاب و حضور اساتید اندیشیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به اینکه بنا بر این است که آموزش به صورت ترکیبی باشد، خاطرنشان کرد: اساتید به صورت برخط در سامانه مدرس آموزش خود را آغاز میکنند و ضبط برنامه برای طلابی که دچار مشکل باشند در همین سامانه مدرس تدبیر شده است که طلاب بتوانند فضای طرفینی را با استاد داشته باشند و تلاشمان بر این است که با کمک این سامانه بتوانیم سال تحصیلی خوبی را رقم بزنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خوهران با بیان اینکه بخشی از آموزش ها حضوری و بخشی برخط خواهد بود، افزود:  تاکنون ۸۵ درصد اساتید کشور آموزش سامانه مدرس را دریافت کرده اند و ضریب نفوذمان در سطح طلبه ها به ۳۰ درصد رسیده است  و برای بخشی از طلاب که امکانات استفاده از آموزش مجازی را ندارد، تمهیدات دیگری صورت گرفته است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران افزود: به دلیل شرایط ویژه ناچاریم که با کمک یکدیگر از این شرایط عبور کنیم، طی چند ماه گذشته نشان داده شد که جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و حوزه های علمیه خواهران تاب آوری بالایی دارند که میتوانند از این شرایط عبور و علم آموزی را حفظ کنند.

وی افزود: برای اینکه از نظر تحصیلی شرایط مورد مناسبی برای دخترانمان حفظ شود مقرر شد که ظرفیت های مرکز مدیریت برای پوشش مناسب تحصیلی و تربیتی و مشاوره ای خواهران در سطح کشور سامان پیدا کند و همه بانوان طلبه که میخواهند پژوهشی داشته باشند میتوانند با این سامانه مشاوره ای ارتباط برقرار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با تاکید بر اینکه گروه های علمی در همه مدارس در حال پیگیری است، افزود: تلاش میکنیم که در هر مدرسه ای گروه علمی داشته باشیم که در آموزش،‌ انتخاب استاد و مسائلی از این قبیل طلاب را راهنمایی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی به اساتید توصیه میکنم که از طریق تلفن با طلابی که در خانه هستند ارتباط برقرار کنند، خاطرنشان کرد: مدیر و کارکنان مدرسه، طلاب را میان خودشان تقسیم کنند و احوالشان را بپرسند و با آنها ارتباط داشته باشند که به خوبی طلاب احساس کنند که در فضای آموزشی قرار دارند.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با تاکید بر اینکه مدارس باید ارتباط یک سویه را بشکنند، تصریح کرد: طلاب خواهر اطمینان خاطر داشته باشند که تمام تلاشی که میان خادمان شما در مرکز مدیریت اتفاق می  افتد این است که در همه ابعاد علمی، پژوهشی، مدیریتی و خدماتی راهگشا باشیم و زمینه را برای تحصیل کریمانه خواهرانمان در سراسر کشور فراهم کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با انتقاد به توهین های اخیر به مقدسات اسلام خاطرنشان کرد: آیه و ان یکان که همه ما افتخار حفظش را داریم گویای این است که توهین به پیامبر(صلی الله علیه و آله) تمام شدنی نیست و اینها نشان دادند که آزادی هنگامی که در دست انسان تربیت ناشده قرار بگیرد به سمت آزادی های حیوانی و جنسی و رفتارهای ناشایست اخلاقی کشیده می شود و نخستین جایی که چنگالی انسان تربیت ناشده را زخمی میکند جریان دینی است.

الهام حلاجیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *