34مین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران, اخبار, دسته‌بندی نشده

ارائه ی ۴۲ عنوان از تازه های نشر در نمایشگاه کتاب تهران

مصاحبه ی جناب آقای کرامتی مدیر محترم محتوایی نشر هاجر در خصوص نمایشگاه کتاب با روابط عمومی نشر هاجر

نظرتان در خصوص شعار نمایشگاه امسال چیست و چه تدابیری در راستای این شعار اندیشیده اید؟
نمایشگاه کتاب امسال، دومین نمایشگاه پساکرونایی است. شیوع بیماری کرونا تغییرات شگرفی در تمامی ابعاد زندگی شخصی، کاری و اجتماعی ایجاد کرد که حوزه کتاب و نشر نیز از این امر مستثنی نیست.
توسعه کتاب الکترونیک،کتاب صوتی، فروشگاه های اینترنتی کتاب بخش مهمی از این اتفاق است.
پس از شعار “با کتاب سلامتیم” به عنوان شعار نمایشگاه کتاب سال گذشته اینک شعار “آینده خواندنی است” تابلوی این دوره نمایشگاه شده تا راهبردی باشد برای تمامی ناشرین و فعالان حوزه نشر و کتاب.
نگاه مدبرانه ایجاب می کند با توجه به تغییرات آینده که باسرعت خواهد بود، برنامه ریزی و عمل شود. مرکز نشر هاجر نیز در همین راستا حرکت به سمت تولید محتواهایی ناظر به نیازهای به روز علمی، فرهنگی جامعه به ویژه در حوزه زن و خانواده را آغاز نموده، همچنین با توجه به فناوری های جدید، زیرساخت های خود را توسعه داده است.
****
آثار نشر هاجر در چه موضوعاتی به نمایشگاه کتاب ارائه خواهد شد؟
علاوه بر کتب آموزشی در موضوعاتی مانند ادبیات عرب، علوم قرآنی، فقه و تاریخ، آثار زن و خانواده، سیره، ادبیات و دفاع مقدس در نمایشگاه عرضه خواهد شد. از جمله خواندنی ترین کتاب ها می توان به کتاب شعر آیینی شمس الشرف، شیر سوار با داستان خواندنی حاج بهروز شیرسوار، زن در قرآن با مباحث عالمانه علامه طباطبایی، کتاب کارگاهی همسران هم ساز ویژه زوجین، زن در اسلام سرکارخانم علاسوند، اخلاق فردی، خانوادگی و اجتماعی استاد تحریری، درسنامه فقه با تصاویر رنگی آموزشی احکام، ویرایش جدید کلام جدید استاد ربانی گلپایگانی اشاره کرد که بخشی از آثار این انتشارات، در نمایشگاه خواهد بود.
****
تازه های نشر همیشه بخش جذاب و پرمخاطب هر انتشاراتی هست. مرکز نشر هاجر در سی و چهارمین نمایشگاه برای مخاطبینش چه ارمغانی دارد؟

با همت مجموعه همکاران محترم و اقبال مولفین به چاپ آثارشان در نشر هاجر امسال قریب ۴۲ اثر جدید خواهیم داشت. از مولفین نام آشنا همچون مرحوم حجت الاسلام دکتر ضمیری، استاد بهجت پور، استاد محمدی نژاد، برادران شیردل تا نویسندگان جوان و خوش آتیه قلم به دست ،کتاب هایشان پس از عبور از مراحل محتوایی و فنی در این انتشارات چاپ گردیده .
به عبارتی ناشری هستیم که تقریبا هر ۱۰ روز یک کتاب چاپ اول منتشر کردیم ،به علاوه کتب تجدید چاپ شده .انشاالله در این دوره نمایشگاه شاهد حضور تعدادی از نویسندگان و دست اندرکاران کتابها در غرفه نشر هاجر خواهیم بود که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *